فروشگاه آهو 24 x
شوید پلو با مرغ

معرفی:

یک غذای سنتی است که بیشتر به عنوان نهار استفاده می شود.

طرز پخت:

برای پخت شوید پلو با مرغ ابتدا برنج تان را خیس کنید و کنار بگذارید بعد از پیاز را نگینی خرد کنید و تفت بدهید ابتدا مرغ رو به اندازه های دلخواه خرد کرده و بعد همراه روغن، پیاز داغ،نمک، فلفل و زرچوبه داخل ماهیتابه میریزیم. سپس مرغ را اضافه کنید و کمی تفت بدهید مرغ را با بقیه مواد کمی تقت میدهیم تا تغییر رنگ بدهد. سرخ نکنید بعد نمک و زردچوبه و فلفل سیاه را به آن بیافزایید و مقداری آب بریزید و بگذارید بپزد. حالا شعله گاز را ملایم کرده و در ماهیتابه را میبندیم تا مرغ آب بیاندازد و با آب خودش بپزد. در صورتی که اندازه قطعات مرغ کوچک باشد سریع و راحت میپزد.
بعد از آن که مرغ پخت آب آن را داخل قابلمه ای بزرگتر بریزید و آب برنج را خالی کنید و برنج را داخل آب مرغ بریزید آب باید حدود یک بند انگشت روی برنج را بگیرد اگر کمتر بود آب سرد به آن اضافه کنید تا یک بند انگشت روی برنج آب باشد و روی شعله بگذارید نمک آن را بچشید اگر کم بود به آن مقداری نمک اضافه کنید. مقداری روغن هم اضافه کنید.
حالا حدود 4 الی 5 قاشق از برنجی که آبکش کردیم رو نگه داشته و بقیه همراه شوید به مرغ پخته اضافه کرده و داخل همان ماهیتابه مواد را خوب با هم مخلوط میکینم .
وقتی مواد شوید پلو با مرغ خوب و یکنواخت با هم مخلوط شدند از ماهیتابه خارج میکنیم و داخل قابلمه ای که کف آن کمی روغن ریختیم، میریزیم و بعد دور تا دور قابلمه را حدود 1/3 الی 1/2 فنجان آب میریزم .
گوشت مرغ ها را می توانید ریش ریش کنید می توانید هم درسته بگذارید. وقتی آب برنج رو به اتمام هست شوید خشک را به آن اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا شویدها تمام قسمت برنج تقسیم شود وقتی که آب آن تمام شد مرغ ها را وسط برنج بگذارید و روی آن برنج بریزید و چندتا سوراخ روی برنج بزنید و زعفران را روی آن بریزید و در آن را دم کنی بگذارید زیر آن را زیاد کنید تا بخار کند و سپس آن را خیلی کم کنید تا به آرامی دم بکشد.

پبشنهادات بهبود تغذیه
توصیه ها
مشخصات عمومی
دسته پلویی
مواد مغذی
کالری 3027.06 Kcal
آهن 88.996 mg
منیزیم 533.42 mg
پتاسیم 7641.67 mg
پروتین 75.2 g
چربی 147.569 g
کربوهیدرات 323.923 g
کلسیم 1015.976 mg
ویتامین A 865.85 RE
ویتامین C 200.057 mg
ویتامین B12 0.788 Ug
کلسترول 96.670 mg