فروشگاه آهو 24 x
شکر

معرفی

ماده کریستالی سفید رنگی که بعنوان شکر می شناسیم، یک ماده مصنوعی و فرآیند شده است که اغلب از نیشکر یا چغندر قند بدست می آید. قند موجود در نیشکر و چغندر قند بعد از جداسازی تمام املاح ، ویتامین ها، پروتئین ، آنزیم و سایر مواد مغذی مفید، در کارخانه تصفیه شده و به ساکاروز خالص تبدیل می شود. چیزی که بعد از فرآیند باقی می ماند، ماده مصنوعی غلیظ شده ای است که استفاده از آن فایده ای برای بدن ندارد.

خواص

ملین طبع و حلق و سینه و شش و پاک کننده رطوبت های آنها و سریع النفوذ و برای تقویت ارواح و کبد و حل کنندگی نفخ و امعاء و تولید خون هنجار و تقویت و استحکام اعصاب و استخوان ها و جلوگیری از پیری زودرس و رفع اخلاط سوداوی و عارضه های مربوط به آن و در تغذیه مریض سریع الاثر و مفید فایده بسیار است.

مضرات

ایجاد بیماری‌های قلبی، تصلب شرائین و بیماری‌های روحی، افسردگی، پیری زودرس، فشار خون بالا، سرطان و …، پوسیدگی دندان‌ها، ایجاد دیابت، احساس خستگی مزمن، افزایش خطر بیماری‌های التهابی روده، کاهش مس در بدن، افزایش چسبندگی پلاکت‌های خون به یکدیگر، افزایش ترشح اسیدمعده، ایجاد پوکی استخوان (استئوپروز)، افزایش کلسترول بد و کاهش کلسترول خوب، ایجاد آلرژی غذایی و افزایش میزان چربی کبد

غذاهای ناسازگار

پبشنهادات بهبود تغذیه
توصیه ها