فروشگاه آهو 24 x
فلفل دلمه ای

معرفی

نوعی فلفل از خانواده سیب‌زمینیان که به رنگهای قرمز، زرد، سبز و نارنجی یافت می‌شود. از ویژگی‌های آن این است که به تندی دیگر گونه‌های فلفل نیست. به همین دلیل در انگلستان و ایرلند «فلفل شیرین» نیز نامیده می‌شود. این گیاه بومی مکزیک، آمریکای مرکزی و شمال آمریکای جنوبی است. دانهٔ این گیاه در سال 1493 به اسپانیا حمل شد و از آنجا به سراسر اروپا، آسیا و آفریقا گسترش یافت. امروزه چین و پس از آن مکزیک و اندونزی بزرگترین تولیدکنندهٔ فلفل در جهان هستند.

خواص

حفظ سلامت چشم تقویت سیستم ایمنی بدن تأمین مواد مغذی برای جنین کمک به کاهش وزن کمک به سلامت دستگاه گوارشی منبع آنتی‌اکسیدان ضدالتهاب مفید برای سیستم عصبی ضدپیری کمک به سلامت دستگاه تنفسی کمک به جریان خون مناسب

مضرات

فلفل دلمه‌ای به‌طور کلی سالم و مفید است، اما شاید بعضی‌ها به آن حساسیت داشته باشند. حساسیت به فلفل دلمه‌ای به‌ندرت پیش می‌آید. اما کسانی که حساسیت به گَرده دارند، ممکن است به‌خاطر واکنش‌پذیری متقابل آلرژیک، به فلفل دلمه‌ای هم حساس باشند. واکنش‌پذیری متقابل آلرژیک ممکن است بین بعضی غذاها و گَرده اتفاق بیفتد، چون حاوی همان آلرژن‌ها، یا آلرژن‌هایی با ساختار مشابه هستند.

غذاهای ناسازگار

پبشنهادات بهبود تغذیه
توصیه ها
مشخصات عمومی
دسته سبزیجات
مواد مغذی
مقدار در ...
کالری 28.000 Kcal
منیزیم 0.990 mg
ویتامین A 0.300 RE
ویتامین C 139.000 mg
پتاسیم 5.400 mg
پروتین 1.170 g
چربی 0.330 g
کربوهیدرات 4.730 g
کلسیم 0.560 mg