فروشگاه آهو 24 x
اسفناج

معرفی 

اسفناج یکی از انواع گیاهان یک ساله است که دارای ساقه و برگ های لطیفی می باشد. اسفناج حاوی کاروتنوئیدهای مفیدی مثل لوتئین و گزانتین است که این کاروتنوئیدها باعث از بین رفتن رادیکال های آزاد در بدن می شوند.

خواص

اسفناج به دلیل اینکه دارای اسید اکسالات است باعث می شود بدن نتواند مواد معدنی را جذب کند و همین موضوع باعث می شود بر خلاف تصور عامه مردم به عنوان یک منبع فوق العاده آهن مورد استفاده قرار نگیرد.اسفناج منبع سرشار از فیبر است و تقریبا دو برابر دیگر سبزیجات فیبر دارد. فیبر موجود در اسفناج علاوه بر هضم بهتر غذا می تواند باعث جلوگیری از یبوست نیز شود.فیبر موجود در اسفناج می تواند قند خون را پایین نگه دارد و با احساس سیری که به فرد مصرف کننده می دهد باعث جلوگیری از پرخوری شود.همچنین می توانند بدن انسان را از فشار خون بالا و گرفتگی رگ ها محافظت کنند.

مضرات

افراد مبتلا به اسهال نباید اسفناج مصرف کنند زیرا اسفناج به‌دلیل خاصیت ملین بودنش موجب تشدید اسهال می‌شود. بیماران کلیه نباید زیاد سراغ این سبزی بروند. افرادی که مبتلا به التهاب مثانه یا التهاب مجاری کلیه هستند هم بهتر است از مصرف اسفناج پرهیز کنند . به علت داشتن اگزالات، برای بیماران مبتلا به ورم مفاصل و سنگ های کلیه و مثانه مناسب نیست

غذاهای ناسازگار

اگزالات موجود در اسفناج از جذب کلسیم ماست جلوگیری می‌کند، همچنین مولد سنگ کلیه نیز است

پبشنهادات بهبود تغذیه
توصیه ها
مشخصات عمومی
دسته سبزیجات
مواد مغذی
مقدار در ...
کالری 26.400 Kcal
آهن 4.594 mg
منیزیم 79.150 mg
ویتامین A 713.800 RE
ویتامین C 56.540 mg
پتاسیم 724.400 mg
پروتین 2.604 g
چربی 0.300 g
کربوهیدرات 3.205 g
کلسیم 69.260 mg