فروشگاه آهو 24 x
بادنجان

معرفی

این گیاه که به عربی بادنجان نامیده می شود گیاهی است یکساله و دارای ساقه نسبتا ضخیم و پوشیده از کرک .ارتفاع ساقه آن تا 70 سانتیمتر می رسد . برگهای آن بیضی شکل با نوک باریک و گلهای آن بنفش رنگ است . میوه این گیاه دراز و باریک و یا گرد ، به رنگهای بنفش ، سیاه ، زرد و سفید دیده می شود . بادنجان متعلق به خانواده سیب زمینی است از زمانهای بسیار قدیم در هند کشت می شده است و از آنجا به نقاط دیگر جهان راه یافته است . چین از قرن نهم هجری شروع به کشت و زرع آن کرد .

خواص

1)بادنجان را حتما باید بحالت کاملا رسیده مصرف کرد زیرا خام آن طعم تلخ درد و کسانییکه آسم و برونشیت دارند باعث تحریک این بیماریها می شود. 2)بادنجان اثر نرم کننده و مدر درد . 3)بادنجان بعلت درا بودن آهن در رفع کم خونی داروی موثری است . 4)بادنجان را می توان برای از بین بردن ورم و التهاب روی عضو ملتهب گذاشت . 5)دانه بادنجان ایجاد یبوست می کند . 6)ریشه بادنجان و شاخه های خشک شده و برگهای آن اثر بند آورنده خون را دراست و قابض بوده و می توان در آن برای درمان احتلام بانه و انواع خونریزیها استفاده کرد. 7)بادنجان پادزهر خوبی برای مسمومیت های حاصل از خوردن قارچ سمی است . 8)خوردن بادنجان گرفتگی رگها را باز می کند و شخص را ازخطرسکته قلبی محفوظ می درد . 9)بادنجان برطرف کننده یبوست است . 10)برگها و پوست سیاه بادنجان را اگر بجوشانند این جوشانده درمان اسهال خونی است . 11)جوشانده ریشه بادنجان درمان بیماری آسم است. 12)بادنجان مقوی معده است . 13)آب زردرنگی که در موقع نمک زدن و گذاشتن بادنجان از آن خارج می شود برای خشک کردن عرق دست و پا بهترین دارو است و اشخاصی که دست و پایشان مرتب عرق می کند باید دست و پای خود را با آن چند بار در روز بشویند تا از شر این مرض آسوده شوند. 14)اگر بادنجان را بسوزانند و خاکستر آن را با سرکه خمیر کنند و به زگیل بمالند زگیل کنده خواهد شد . 15)از بادنجان می توان به عنوان مسکن برای تسکین در استخوان شکسته و ضرب خورده استفاده کرد بدین طریق که باید بادنجان را در فر بگذارید که نیم پز شود و سپس آب آنرا با فشار بگیرید و بعد بمقدار نصف این مقدار آب به آن شکر قهوه ای اضافه کنید آنرا هم بزنید و بنوشید. 16)با تحقیقاتی که جدیدا روی موشهای آزمایشگاهی انجام شده نتیجه گرفته اند که بادنجان دارای یک ماده ضد تشنج است که در درمان بیماری صرع اثر بسیار خوبی درد . بنابراین اشخاصی که تشنج دارند و یا مبتلا به این بیماری می باشند بهتر است که از بادنجان استفاده کنند.

مضرات

بادنجان نباید مورد استفاده اشخاصی که بواسیر و یا درد چشم دارند قرار گیرد زیرا بیماری آنها را تشدید می کند . اینگونه اشخاص اگر می خواهند بادنجان بخورند بهتر است آنرابا گوشت و روغن و یا سرکه بپزند و بخورند . معده درد از دیگر مضرات آن است

غذاهای ناسازگار

پبشنهادات بهبود تغذیه
توصیه ها