فروشگاه آهو 24 x
پودر سیر

معرفی

پودر سیر از سیر خشک شده درست می‌شود و فواید زیادی نسبت به سیر تازه دارد چون هنگامی‌که سیر را خشک می‌کنید، عمر مفید آن را به طور نمادین افزایش می‌دهید، بنابراین می‌توان آن را برای ماه‌ها یا حتی سال‌ها بدون از دست دادن مواد مغذی نگهداری کرد. علاوه بر این، درست کردن پودر سیر بسیار آسان است، و می‌توانید در وعده‌های غذایی مختلف، استفاده کنید پودر سیر بعنوان ادویه یا سس غذا استفاده می‌شود.

خواص

پودر سیر طیف گسترده‌ای از مواد مغذی را شامل می‌شود، از جمله ویتامین C، آهن، کلسیم، پروتئین، فیبر و مقدار کمی سدیم و قند دارد. دارای آنتی اکسیدان‌ها و ترکیبات ارگانیک مانند آلیسین است که فایده‌های زیادی دارد.مهمترین فایده پودر سیر عبارتند از: کاهش کلسترول، بهبود سیستم ایمنی بدن، جلوگیری از سرطان‌های خاص و کمک به هضم غذا: - کاهش کلسترول: سبب کاهش کلسترول و فشار خون می‌شود. - جلوگیری از سرطان: وجود آنتی اکسیدان‌های مختلف در پودر سیر به کاهش استرس اکسیداتیو در بدن کمک می‌کند، التهاب را کاهش می‌دهد و از جهش‌های سلولی سرطانی جلوگیری می‌نماید. - تقویت سیستم ایمنی بدن: وقتی سیر خشک می‌شود مقدار ویتامین C آن طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد، بنابراین مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن هم افزایش می‌یابد و همین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. - کمک به هضم غذا: اگر معده درد داشته باشید، برخی از ترکیبات ارگانی که در پودر سیر وجود دارد و همچنین فیبر و آهن موجود در آن یبوست را از بین می‌برد.

مضرات

مصرف زیادی سیر باعث دردهای معده و نفخ می شود.مصرف زیادی پودر سیر برای افرادی که آلرژی دارند باعث اسپاسم عضلانی می شود.صرف زیادی پودر سیر بیش از خود سیر باعث بوی بد دهان می شود هر چند که آلودگی دهان را رفع می کند.

غذاهای ناسازگار

مصرف خردل و سیر باعث خارش و یبوست است. 17- مصرف سیر با پیاز و یا تره با ترب باعث کاهش نور چشم شده و مولد تاریکی چشم وشب کوری است

پبشنهادات بهبود تغذیه
توصیه ها
مشخصات عمومی
دسته میوه ها
مواد مغذی
مقدار در ...
کالری 321.400 Kcal
آهن 2.857 mg
منیزیم 71.430 mg
پتاسیم 1107.000 mg
پروتین 16.790 g
چربی 0.714 g
کربوهیدرات 72.860 g
کلسیم 71.430 mg