فروشگاه آهو 24 x
تره

معرفی

تره یا گندنا کوچکترین هموند خانواده پیازهای خوراکی است که در آسیا(از جمله ایران)، اروپا و امریکای شمالی می‌روید. در آشپزی برگ آن بدلیل طعم ملایمتر از سیر و پیاز، کاربرد بیشتری دارد.. این گیاه در آشپزی اروپا چندان شناخته شده نیست و حتی برخی ایرانیان اروپا آن را با پیازچه یکی می‌انگارند.اما در ایران بسیار استفاده می شود.

خواص

طبع تره گرم و نسبتاً خشک است. ضماد تره برای نرم کردن ورمها مفید است.  تره ضدعفونی کننده رودهها است. کسانی که رماتیسم دارند از تره استفاده کنند. تره بازکننده انسدادها و گرفتگیها است. برای جلوگیری از خونریزی بینی تره را له کرده با سرکه مخلوط کنید روی پیشانی بگذارید. تره قاعدهآور است. تقویت کننده نیروی جنسی است و محرک جنسی است در صورتی که با عسل خورده شود. کسانی که تنگی نفس دارند سوپ جو با تره بخورند. ترشی تره (تره را در سرکه بخیسانید) بازکننده گرفتگی کبد است. جهت درمان بواسیر ضماد تره را در محل درد بگذارید. ضماد تره برای گزیدن افعی خوب است خوردن آن با آب و عسل سموم جانوران را خنثی میکند. تره برای گرم مزاجان مفید و خوب است با گشنیز بخورند، البته زیاد استفاده نشود. برای درمان امراض سردرد 10 گرم تخم تره و 10 گرم تخم مورد در 400 سیسی آب دمکرده روزی سه فنجان بخورید. در صورت گزش زنبور تره را کوبیده بهصورت ضماد روی نیش زنبور بگذارید. خوردن تره از سرطان جلوگیری میکند. تره خام پاک کننده ریه و کیسه صفرا است. کلروفیل موجود در تره باعث تقویت عضله قلب میگردد. تره در ایجاد نیرو و قدرت و سلامتی بدن نقش مؤثری دارد. پتاسیم موجود در تره برای کودکان رنجور و کماشتها بهترین داروست. کسانی که دچار زیادی چربی و اسیداوریک خون میباشند تره را در برنامه غذایی خود قرار دهند. تره خلطآور بوده و سینه را صاف میکند. تره قلیایی کننده خون است. برای بیماری برص ضماد تره را بگذارید. برای ماه گرفتگی ضماد تره را بگذارید. تره از بیماری قلب جلوگیری میکند. افرادی که طبع سودایی دارند تره کمتر مصرف کنند. برای رفع کمبود کلسیم صبحانه همراه نان و پنیر 10 دانه فندق و نصف گردو همراه با تره بخورید. کسانی که سرما خوردهاند برای بازشدن صدای آنها از سوپ تره استفاده کنند. کسانی که ورم کیسه صفرا دارند تقریباً در برنامه غذایی خود آن را بگنجانند. ضماد برگ تره با سماق و کمی نمک برای اگزما و زخمهای چربی مفید است. تره باعث تثبیت تثبیت قند خون، حاوی مقدار زیادی منگنز، ویتامین B6، ویتامین C، فولات و آهن می‌باشد. ترکیب این مواد مغذی بایکدیگر باعث تثبیت قند خون می‌شود. کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب خون، دانشمندان مشاهده نموده‌اند که گیاهان خانواده آلیوم، کلسترول بد(LDL) خون را کاهش می‌دهند در حالیکه همزمان با آن کلسترول خوب(HDL) را نیز افزایش می‌دهند. این فعالیت بسیار برای جلوگیری از پیشرفت و افزایش پلاکهای خونی که منجر به گرفتگی رگها و بیماریهای قلبی در بیماران دیابتی می‌گردد بسیار مهم می‌باشد. اگر این پلاکها بدون توقف رشد نمایند، سبب حمله قلبی یا سکته می‌گردند. گیاهان آلیوم، حتی باعث کاهش فشار خون بالا، که عامل دیگری برای حمله قلبی و یا سکته می‌باشد، نیز می‌گردد.

مضرات

خوردن زیاد تره خون را میسوزاند و بینایی را کاهش میدهد و لثه را خراب میکند. - زیادخوردن تره در شب باعث پریشان خوابی میشود

غذاهای ناسازگار

پبشنهادات بهبود تغذیه
توصیه ها
مشخصات عمومی
دسته سبزیجات
مواد مغذی
مقدار در ...
کالری 60.970 Kcal
آهن 2.097 mg
منیزیم 27.980 mg
ویتامین A 10.000 RE
ویتامین C 12.020 mg
پتاسیم 179.800 mg
پروتین 1.500 g
چربی 0.300 g
کربوهیدرات 14.190 g
کلسیم 59.300 mg